Objednávka zájezdu

  1. Online přihlášení zájezdu zde na webu – Návod ZDE
  2. Telefonicky u cestovní kanceláře EMMA, Brno – tel. +420 542 214 343
  3. Osobně v prodejně cestovní kanceláře EMMA – Brno, Kozí 10
  4. U provizních prodejců cestovní kanceláře EMMA Brno

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – již více než 20 let připravujeme zájezdy pro Vás - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy

Kyjev - město, kde se znovu psaly dějiny

KYJEV

Termíny a ceny

Sleva za včasný nákup jsou 4% ze základní ceny do 28.2.2019, max. 2 000 Kč/os.
Sleva se vztahuje jen na zájezdy z katalogu Ponávací zájezdy 2019 delší než dva dny mimo exotiky. Pokud se sleva na zájezd vztahuje, je již v tabulce odečtena.
Sleva pro stálé zákazníky je o 2% vyšší, max. výše slevy je 2 000 Kč/os. Uplatňuje se zaškrtnutím slevy v objednávkovém formuláři.
Sleva pro seniory nad 60 let je 5% ze základní ceny, max. 2 000 Kč/os., platí na zájezdy do 30.6.2019 a po 1.9.2019. Uplatňuje se zaškrtnutím slevy v objednávkovém formuláři.

 -
 -
Nahrávám…
Konstantní příplatky
Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 2300
Odbavení zavazadla 15kg Na osobu / Na zájezd 1490
+ Kompletní tabulka katalogových cen
Konečné ceny včetně poplatků
Cena
termín snídaně
11.09.2019- 15.09.2019 14 990,-
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.

Program zájezdu

1. den:

Ve večerních hodinách odletíme z Prahy do Kyjeva. Transfer do hotelu, nocleh. (předpokládaný odlet Praha 15:00 )

2. den

Po snídani začneme naši prohlídku města na náměstí Majdan nezávislosti, kde v roce 2013 začala pro Ukrajince tzv. Revoluce důstojnosti. Toto místo pro nás bude symbolickým začátkem i koncem putování po dějinách této země. Pojedeme k monumentální soše Matky-vlasti, odkud se nám otevře jedinečný výhled na město, po bulváru Chresčatyk, který dává vzpomenout době těžkého poválečného stalinismu ve městě, které bylo za války mocně bombardováno, ale který se dnes vždy o víkendových večerech proměňuje z rušné třídy na pěší zónu, a tedy místo setkávání muzikantů a jiných umělců. Kolem Zlaté brány, která je připomínkou opevnění kdysi klíčového středověkého města východní Evropy, se dostaneme k univerzitě Tarase Ševčenka a parlamentu, kde kdysi krátce zasedala v r. 1917 tzv. Ukrajinská lidová republika. Nahlédneme
do chrámů sv. Sofie z 11. století a sv. Michajla z 12. století, které sehrály v dějinách země důležitou roli, a nejinak tomu bylo také během nedávné revoluce. Odpočineme si v proslulých kyjevských parcích, kde dnes na festivalech veřejně čítávají přední ukrajinští spisovatelé jako je Jurij Andruchovyč. Na
večeři se můžeme zastavit u třetího ze symbolů centra města – chrámu sv. Andrije, odkud se nabízí romantický výhled na staré město a přístav. Nocleh.

3. den:

Tento den se budeme věnovat okolí Kyjeva. Nejprve se zastavíme v Babyn Jaru, místě děsivé tragédie. Ve dnech 29. a 30. září 1941 zde bylo povražděno nacisty na 33 tisíc Židů. Toto místo také jako poslední připomíná kdysi významné kyjevské etnikum. Poté již budeme směřovat na sever do Mežyhirje, dnes jedné z nejlákavějších atrakcí. Viděli jste již Muzeum korupce? Dnes tedy navštívíme bývalourezidenci
prezidenta Janukoviče
(cca 12 €), která se rozkládá na neuvěřitelné ploše 140 ha a k jejímuž projetí si můžete vypůjčit i motokolo. Budeme se procházet nádherným parkem se záhony exotických květin, křišťálovými jezírky, fontánami, sochami, uvidíme skleník s banány, golfové hřiště, přistávací dráhu pro helikoptéry ba i osobní benzínovou pumpu. A což teprve, když vstoupíme do Honky, okázalé kýčovité vily vystavěné ve stylu anglického hradu… Nádherné lustry byly doplněny vzácnými ikonami a obrazy slavných mistrů jednoduše ukradených ze státních muzeí. Součástí komplexu je i prezidentova zoologická zahrada, která dnes již patří státu. Dněpr je lákavým místem k odpočinku, provozování vodních sportů, jsou zde i pláže, kde se místní koupají i marina, která je domovem mnoha jachet. V podvečer také můžeme absolvovat plavbu po Dněpru (cca 100 UAH) nebo se projít přes nábřežní promenádu až na pěší most přes Dněpr, odkud je krásně vidět město s jeho téměř mořským přístavem. Na večeři se zastavíme v některé z podolských útulných restaurací, které s oblibou navštěvují také místní. Nocleh.

4. den:

Po snídani se vydáme do nejstaršího kláštera na celé Rusi – Kyjevo-pečerské Lavry z 11. století, kde vedle prohlídky komplexu navštívíme také prastaré katakomby s ostatky mnichů, kam se vypravují místní poutníci, a podíváme se i do dílny, kde se píší ikony se svým symbolickým znázorňováním. Kousek od kláštera se také nachází Památník hladomoru připomínající jednu z nejděsivějších kapitol moderních dějin země. Na oběd zamíříme do starého města, obchodnické čtvrti Podil, které je hezkou protiváhou sovětským bulvárům v centru. Kyjevské speciality ve výhodných cenách ochutnáme v jedné z oblíbených restaurací nedávno vzniklého řetězce. V Podilu
sídlí také nejen historicky významná Kyjevo-mohyljanská akademie, která byla pozoruhodným projektem centra pravoslavné duchovní inteligence, a která dává vzpomenout době ukrajinského baroka a kozáků, tedy podle Ukrajinců době největšího rozkvětu země. Poté se projdeme do bohémské uličky plné divadel, kaváren a restaurací, kde navštívíme dům, ve kterém žil slavný kyjevský rodák Michail Bulgakov, autor románu
Mistr a Markétka. V osobním volnu si budeme moci posedět v místních kouzelných kavárnách, nakoupit si tradiční ukrajinské suvenýry, jako jsou vodka, vyšívanky, zajímavá je i móda inspirovaná místním folklórem. Neměli bychom si nechat ujít ani návštěvu obchodního domu „Vsje svojim“, kde najdeme kolekce ýhradně ukrajinských designérů. Zájemci mohou vyrazit na poslední procházku po nočním městě, kterou zakončíme symbolicky opět na Majdanu. Nocleh.

5. den:

V ranních hodinách odjezd na letiště a odlet do Prahy. (předpokládaný přílet Praha 10:35)

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• leteckou přepravu Praha–Kyjev–Praha
• transfery z/na letiště v Kyjevě
• letištní taxy a palivový příplatek
• 4× ubytování ve 2lůžkových pokojích s přísluš.
• 4× snídani
• výlet 3. dne do Mežyhirje
• průvodcovské služby

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 2 300 Kč
• odbavené zavazadlo do 15 kg 1 490 Kč

Předpokládaná částka na vstupy cca 20 €.

Doprava

Doprava na Ukrajinu e zajištěna leteckou společností

Předpokládaný letový řád (místní časy):


Praha 15:00 - Kyjev 18:15

Kyjev 09:25 - Praha 10:35


Časy letů jsou orientační. Závazné časy letů budou uvedeny v pokynech na zájezd, které budou zaslány zákazníkovi před odjezdem e-mailem nebo poštou.

Recenze

Celkové hodnocení:
Hotel Strava Delegát Doprava

Recenze nejsou zatím k dispozici.

Video